V roce 2008 jsme se zúčastnili hromadného rekordu ČR ve vypoštění balónků s přáním Ježíškovi. Z litoměřicka jsme byli přihlášení jako jediná MŠ. Celkem jsme měli 1100 balónků. Z toho plyn vyšel pouze na 1020 ks. 80 ks balónků nám tedy zbylo na hry a odměny pro děti. Z napuštěných balónků 5 ks prasklo a 20 ks uletělo ještě před započítáním rekordu. Celkem bylo do rekordu za (tenkrát ještě v názvu ZŠ) ZŠ a MŠ Žitenice započteno 995 balónků. V Litoměřicích se zúčastnil DDM Rozmarýn (velké město, silná konkurence), který měl pouze 300 balónků. Kolik z toho bylo započteno do rekordu, nevíme. V každém případě dodnes vzpomínáme na pěknou akci a při počtu 36 dětí, 5 zaměstnanců jsme hrdé a děkujeme všem rodičům a přátelům za krásnou atmosféru s tak vysokým počtem v rekordu. Velký dík také patřil podpoře obce a paní starostky H. Pawlíkové.

Jako odměnu získaly všechny děti certifikát o získání rekordu a každý si mohl objednat knihu českých rekordů s vlastním zápisem. A díky štědrému sponzorskému daru mohly děti při školním výletu navštívit Pelhřimov, město rekordů a kuriozit.

Akci pořádala agentura Agency Je 5 a Muzeum rekordů a kuriozit - Agentura Dobrý den, Pelhřimov. Akce byla uskutečněna 9. 12. 2008, od 15.00 do 16.30 hodin na zahradě MŠ Pohořanská 81, 411 41 Žitenice. Balónky nafukovaly od 8.30 do 11.00 hodin 3 osoby, přáníčka vázalo a rozdávalo od 15.00 do 15.20 hodin 10 osob.

Prohlédněte si fota.