V naší MŠ mají děti kouzelný koberec, který funguje podobně jako interaktivní tabule...

Jedná se o výkonný počítač s projektorem a pracovní plochou o velikosti 200 x 125 cm.
„Doposud byla interaktivní výuka praktikována převážně na tabulích ve vertikální poloze, ale Magic box, který ji převádí do horizontální polohy na zem. Navíc je na rozdíl od napevno přidělaných tabulí mobilní,“ říká Jaroslav Veselý, jednatel firmy PROJEKTMEDIA, která do školky přístroj dodala.
Děti tedy, mohou přímo po projekční ploše chodit, lézt, mohou na ní klečet i ležet a pomocí speciálních dotykových per počítat, skládat puzzle, malovat, učit se třeba snadněji jazyky a rozvíjet celkově svoji inteligenci. Celá plocha i díky dodaným výukovým softwarům přitom působí jako živý koberec, na kterém se děti hravou formou učí pracovat s moderními technologiemi.

Magic box nadchl jak evropský a zahraniční trh a získal v mnoho ocenění.

A v Žitenicích?

Máme již od roku 2009 interaktivní tabuli Smart a od roku 2014 také Magic box. Obojí skvěle doplňuje a zpestřuje vzdělávání všem dětem. Díky možnosti snadného přenesení si Magic box půjčovaly všechny třídy.

Díky účasti ředitelky MŠ v projektu KAP máme od r. 2018 Magic boxy dva.