V naší MŠ mají děti kouzelný koberec, který funguje podobně jako tablet...

Světová novinka od českých výrobců zvaná Magic box v sobě zahrnuje výkonný počítač s Wi-fi, špičkový projektor s reproduktorem a pracovní plochou o velikosti 200 x 125 cm.

Pak stačí už jen jedno zapnutí a chytrá skříňka začne přímo na zem promítat strhující interaktivní svět.
„Doposud byla interaktivní výuka praktikována převážně na tabulích ve vertikální poloze, ale Magic box, který ji převádí do horizontální polohy na zem, je absolutní novinkou. Navíc je na rozdíl od napevno přidělaných tabulí mobilní,“ říká Jaroslav Veselý, jednatel firmy PROJEKTMEDIA, která do školky přístroj dodala.
Děti tedy, mohou přímo po projekční ploše chodit, lézt, mohou na ní klečet i ležet a pomocí speciálních dotykových per počítat, skládat puzzle, malovat, učit se třeba snadněji jazyky a rozvíjet celkově svoji inteligenci. Celá plocha i díky dodaným výukovým softwarům přitom působí jako živý koberec, na kterém se děti hravou formou učí pracovat s moderními technologiemi.

Magic box nadchl jak evropský, tak už také zahraniční trh a získal v Čechách i zahraničí mnoho ocenění.

A v Žitenicích?

Ve třídě předškoláků máme již od roku 2009 interaktivní tabuli Smart, ale Magic box skvěle doplňuje a zpestřuje vzdělávání také mladším dětem. Díky možnosti snadného přenesení si Magic box půjčují všechny třídy.

Záměr pořídit kouzelnou skřínku schválilo zastupitelstvo obce Žitenice. V roce 2014 MŠ využila své finanční rezervy a dary od rodičů dětí. Celkové náklady byly 90 000,- Kč.  Děkujeme.

Od školního roku 2018 - 2019 je MŠ lídrem KAP v digitální gramotnosti a seznamuje studentky pedagogiky a pedagogy z jiných škol s prací s Magic boxem a elektronickými včelkami - Beeboty