Od školního roku 2018 -2019 jsme byli zapojeni do programu Krajského akčního plánu. Ten měl za cíl, seznámit děti již v mateřských školách s uměním programování, při setkání s roboty pro předškolní děti, tzv. Beeboty.

Beeboty jsou vlastně robotické včelky, které děti naprogramují na správný pohyb. Děti rády poznávají nové technologie, které k jejich životu už budou vždy neodmyslitelně patřit. S nadšením zkouší vymyslet vhodné nebo zajímavé cesty pro včelky. Zvolí si cíl, promyslí cestu (nebo dostanou zadání) a naprogramují včelku tak, aby bez chyby do cíle došla. Ne vždy je programování snadné. Děti se učí pracovat s chybou, nevzdávat se a najít znova správné řešení.

Možností využití Beebotů je neomezeně. Děti mohou podle druhu zadání a zvolených podložek procvičovat prostorovou představivost, předmatematiku, předčtenářskou gramotnost, soustředění, trpělivost, cílevědomost, ale také vzájemnou spolupráci a kamarádské vztahy.

Beeboty lze použít také pro úkoly spojené s interaktivní tabulí nebo Magic boxem. Obě tyto pomůcky již v MŠ máme.

V rámci projektu až do roku 2023 organizovala ředitelka MŠ Žitenice tzv. digi buňku, kdy zajišťovala předávání pomůcek a zaučování kolegyň z jiných MŠ v Severočeském kraji v práci s digitálními pomůckami. Projekt je nyní přerušen a KÚ pracuje na přípravě nového projektu, který bude zahájen v roce 2024 a my budeme opět jeho součástí.

Z původního projektu nám digi. pomůcky zůstaly, což nás těší.