Od školního roku 2018 -2019 je nám ctí, že jsme jako lídři zapojeni do programu Krajského akčního plánu. Ten má za cíl, seznámit děti již v mateřských školách s uměním programování, při setkání s roboty pro předškolní děti, tzv. Beeboty.

Beeboty jsou vlastně robotické včelky, které děti naprogramují na správný pohyb. Děti rády poznávají nové technologie, které k jejich životu už budou vždy neodmyslitelně patřit. S nadšením zkouší vymyslet vhodné nebo zajímavé cesty pro včelky. Zvolí si cíl, promyslí cestu (nebo dostanou zadání) a naprogramují včelku tak, aby bez chyby do cíle došla. Ne vždy je programování snadné. Děti se učí pracovat s chybou, nevzdávat se a najít znova správné řešení.

Možností využití Beebotů je neomezeně. Děti mohou podle druhu zadání a zvolených podložek procvičovat prostorovou představivost, předmatematiku, předčtenářskou gramotnost, soustředění, trpělivost, cílevědomost, ale také vzájemnou spolupráci a kamarádské vztahy.

Beeboty lze použít také pro úkoly spojené s interaktivní tabulí nebo Magic boxem. Obě tyto pomůcky již v MŠ máme.

V rámci projektu je naším úkolem také naučit naše praktikantky - budoucí učitelky s těmito pomůckami pracovat, aby je mohly hned po nástupu do zaměstnání, při práci s dětmi uplatnit.

Beeboty i Magic box budeme zapůjčovat dalším 4 mateřským školám v našem regionu, aby s nimi mohlo pracovat co nejvíce dětí a pedagogů.

Do projektu nás i díky praxi studentek SPgŠ, zapojil RNDr. Pavel Pešat, Ph.D., metodik pro digitální gramotnost projektu IKAP ÚK, děkujeme :-).